Чи потрібно поручителю виплачувати кредит замість боржника?

Система поручительства більш характерна для фінансових угод з банками. Вона постійно використовується під час підписання угод на отримання кредитних коштів. Третя особа стає гарантом того, що боржник поверне взяті в борг гроші. Якщо ж він не виконує умови контракту, вимога виплати заборгованості переходить на поручителя.

Така система досить заплутана та застаріла. Сучасні фінансові організації дають кредит онлайн без відмови та без поручителів, адже програма залякування не працює. Серйозна конкуренція на ринку фінансових послуг стимулює їх надавати вигідні умови, а не готувати санкції. До того ж, невеликі кредити виплачуються досить швидко. Проте, є певні винятки з правил.

Коли для отримання кредиту потрібен поручитель?

У більшості випадків поручительство використовується як гарантія погашення кредиту, коли клієнт претендує на отримання достатньо великої суми. Це стосується іпотеки, кредитів на придбання автомобілів, тощо.

У випадках із швидкими кредитами онлайн на карту немає потреби шукати поручителя. Мікрофінансові організації не видають настільки великих сум, щоб обтяжувати взаємодію з клієнтами додатковими контрактами та довідками. У такій системі все працює на основі взаємовигідного обміну.

Деякі особливі категорії мікрокредитування можуть вимагати присутності гаранта виплати коштів. Це може стосуватися клієнтів без постійного місяця роботи, тощо. Усі залежить від умов, на яких будуються фінансові відносити компанії та боржника. Проте невеликі суми коштів легко та вчасно повертаються самими клієнтами, тому потреба в поручителях поступово зникає.

Сучасні онлайн-системи дозволяють отримати необхідну суму за кілька кліків. Людина має змогу подати заявку з будь-якого місця. Головне – мати доступ до мережі. Тому старі поняття поручительства чи застави відходять у минуле. Персональні данні коштують набагато дорожче.

У яких випадках поручитель може не виплачувати борг?

Загалом, умови мікрофінансових організацій набагато лояльніші ніж ті, які пропонують банки. Якщо боржник не має змоги виплатити свій борг вчасно, але готовий іти назустріч організації, можна домовитися про пролонгацію виплат на вигідних для всіх умовах.

Якщо ж ситуація склалася так, що боржник не має змоги виплатити свій борг, відповідальність може лягти на плечі поручителя. Проте, навіть у таких випадках є винятки. Поручитель може не виплачувати кредит у таких випадках:

  1. Коли між поручителем, клієнтом та МФО не було укладено офіційного договору. Розписка про згоду виступити гарантом виплати теж не визнається дійсною, якщо справа доходить до суду.
  2. Якщо поручитель не був ознайомлений з умовами договору та займу.
  3. Якщо умови договору були змінені будь-якою зі сторін без відома або згоди поручителя. Якщо організація вводить додаткові санкції або міняє відсоткову ставку без згоди поручителя, він не зобов’язаний виплачувати усю різницю, яку вони дають.
  4. Якщо поручитель знаходить в договорі пункти чи зміни, під якими він не підписувався та не давав на них згоди.

Таким чином, ні звичайний займ, ні онлайн-кредит не є небезпечними для третіх осіб фінансовими операціями. Якщо особа, що виступає гарантом погашення боргу, детально знайома з умовами контракту та дає на них згоду, ніяких протиправних дій учинено не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 4