Як не потрапити до рук шахраїв у системі мікрокредитування?

Система мікрофінансового кредитування – одна з найбільш розвинених та популярних у всьому світі. Щодня видаються тисячі споживацьких кредитів, котрі рятують людей від бідності та дозволяють швидко покращити своє фінансове становище. Проте на цьому ринку є безліч шахраїв, котрі намагаються використати систему на свою користь.

Дуже часто шахрайські схеми реалізуються у МФО, які видають кошти на руки. В офісах складаються невигідні контракти, пропонуються завищені умови виплат, тощо. При отриманні онлайн-кредиту на карту такі схеми використовуються не так часто. Проте і в цій сфері є свої шахраї.

Основні схеми обману та їх особливості

Сучасні шахраї придумують нові плани обману кожного дня. Але найбільш розповсюджені варіанти такі:

  • Викрадення персональних даних. Багато шахраїв повністю копіюють сайти відомих банків або мікрофінансових організацій. Коли клієнт заходить на такий сервіс-клон, він заповнює контактні форми. Усі ці контактні дані викрадаються та продаються на чорному ринку. Це може бути база телефонних номерів, паспортних даних, тощо.
  • Шантаж. Ті, хто створює сайти-клони, можуть шантажувати своїх жертв. Вони викрадають паспортні дані, а потім вимагають гроші в обмін на них. Зазвичай суми не надто великі, але для людини, котра і без цього потребує додаткових коштів, це велика проблема.
  • Невигідні умови та приховані комісії. Коли клієнт отримує кредит онлайн на картку, він укладає з організацією певну угоду. В ній вказані відсоткові ставки, умови виплат, тощо. Шахрайські організації можуть без відома клієнтів змінювати умови такого контракту, приховувати певні комісійні виплати, тощо. Після підписання контракту жертва дізнається, що вона погодилася на завищені відсотки.

Останнім часом власники шахрайських ресурсів використовують чорні методи реклами. Часто з сайтів реальних МФО клієнти автоматично перенаправляються на клони, чого користувачі навіть не помічають.

Як не потрапити до рук шахраїв?

Перше, що може врятувати клієнта від обману – це його уважність. Варто дуже ретельно перевіряти усі форми та контракти, які підписуються. Також не зайвим буде перевірити назву веб-ресурсу та деталі на ньому, щоб не видати всі свої персональні дані невідомим.

Якщо користувач оформлює кредит готiвкою онлайн, він повинен відразу уважно перечитати умови кредитування. Усі тексти контактних форм краще зберігати в себе у вигляді скрін-шотів. Якщо МФО вносить зміни до угоди без відома клієнта, він може не приставати на них та не оплачувати прихованих комісій.

Щоб не потрапити до рук шахраїв, необхідно дуже ретельно обирати мікрофінансову організацію. У цьому допомагає вивчення відгуків клієнтів на незалежних ресурсах. Також варто прослідкувати, щоб компанія мала всі потрібні дозволи та ліцензії.

Останнє – умови. Занадто лояльні умови – це просто казка, у яку вірять жертви шахраїв. Не варто забувати, що мікрофінансові організації заробляють на мікрокредитуванні, тому безкоштовний сир знаходиться лише в пастках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

62 − = 53