Чи можна взяти кредит на іншу особу?

Система мікрофінансового кредитування – одна із найбільш прогресивних та популярних у світі. Вона розвивається дуже активно. Мільйони людей беруть в борг невеликі суми грошей до отримання зарплати чи для розв’язання дрібних фінансових проблем. Спеціальні компанії дозволяють отримати кошти достатньо швидко та вигідно.

Сьогодні можна взяти кредит онлайн без довідок, поручителів та додаткових дій. Для отримання коштів не доводиться шукати офіси фінансової організації, приносити оригінали документів та особисто спілкуватися з консультантами. Достатньо мати доступ до Інтернету та банківську карту.

Чи можна оформити кредит на іншу людину?

Бурхливий розвиток сучасних технологій не лиш спрощує життя людини, але й створює нові ризики. Доступ третіх осіб до персональних даних відкриває для них безліч шахрайських схем. Будь-хто може оформити кредит онлайн на карту в Україні, якщо він має копії документів іншої людини та її банківську картку.

Серйозні мікрофінансові організації детально вивчають усі надані документи та слідкують за тим, щоб шахраї не оформляли кредити на інших людей. Усі скан-копії уважно вивчаються, а історії кредитування – перевіряються. Самі МФО зовсім не зацікавлені в тому, щоб шахраї псували їх репутацію та втягували їх до суду.

Проте існують компанії, які не можуть або просто не хочуть перевіряти надані документи. Часто прізвище в паспорті може не відповідати прізвищу власника картки, наданої для переказу кредитних коштів. Деякі МФО не звертають на це увагу та вимагають погашення боргу у власника документу.

Яку відповідальність несуть ті, хто оформляє кредити на третіх осіб?

Безумовно, махінації з чужими персональними даними та документами – це кримінальна відповідальність. Той, хто намагається взяти онлайн-кредит в Україні на іншу особу буде відповідати перед законом та ризикує потрапити до в’язниці.

Проте, третя особа, на чиє ім’я оформили позику, повинна довести свою непричетність до злочину. А зробити це не так уже й легко. Якщо власник паспорту не підписував договір з МФО або не був ознайомлений з умовами кредитування, він не повинен виплачувати борг. Проте доводити свою непричетність доводиться досить довго та через суд.

Як не стати особою, на яку була оформлена позика без її відома?

Захистити себе від таких дій важко, проте можливо. Не стати жертвою обману допоможуть такі правила:

  • Не варто дозволяти оформлення кредиту на своє ім’я ні друзям, ні рідним.
  • Не можна передавати свої документи чи банківські карти третім особам.
  • У випадку з втратою паспорту чи інших документів необхідно відразу ж звернутися до поліції та написати заяву.
  • Не варто лишати свої персональні дані на підозрілих онлайн-ресурсах та в мобільних додатках.

Захистити себе від обману допоможе регулярна перевірка власної кредитної історії. Більшість жертв не знають, що на їхнє ім’я оформлена позика, поки не прийде час оплачувати борг та нараховані відсотки. Якщо вчасно перевірити свою кредитну історію, можна на ранніх етапах визначити проблему та вирішити її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 18 = 21